Голова

Голова місії велике фотоЄпископ Команський Михаїл Аніщенко народився 1976 року у м. Хабаровськ (РРФСР) у родині військовослужбовця, після повернення на батьківщину сім’я замешкала у Луцьку.

У 1994 році вступив до Волинської духовної семінарії УПЦ, яку успішно закінчив у 1998 році.

У березні 1997 р. архієпископом Луцьким і Волинським Нифонтом Солодухою рукопокладений у сан диякона, у грудні — в сан священика, того ж року був пострижений у рясофор з нареченням ім’я на честь святителя Михаїла, першого митрополита Київського.

Протягом дев’яти років був кліриком собору Всіх Святих землі Волинської міста Луцька. Дистанційно навчався у ПСТГУ.

Був викладачем та секретарем вченої ради Волинської духовної семінарії.
У 2007 році з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України вступив на навчання до Афінського національного університету імені Каподистрії, який закінчив у 2012 році. Кілька років студіював теологію та церковне право в Інституті вищих богословських студій при Православному центрі Вселенського Патріархату в Шамбезі, Університеті Женеви та Фрибурзькому університеті (Швейцарія).

З 2011 по 2019 був настоятелем храму преподобного Аліпія Стовпника в Анталії (Туреччина). У 2013 році Всесвятішим Вселенським Патріархом Варфоломієм був возведений у сан архімандрита.

У січні 2019 р. рішенням Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату призначений очільником Ставропігії Вселенського Патріархату та Екзархом Вселенського Патріарха у м. Києві.

2 лютого 2019 року в Андріївській церкві відбулося поставлення архімандрита Михаїла на Екзарха Вселенського Патріархату в Києві, яке очолив митрополит Галльський Еммануїл Адамакіс у співслужінні ігумена афонського монастиря Ксенофонт архімандрита Алексія та інших представників Святої Гори.

8 листопада 2020 р. Його Всесвятістю Архієпископом Константинополя – Нового Риму і Вселенським Патріархом Варфоломієм І  рукоположений у єпископа в церкві святих Небесних Сил безплотних у Константинополі з титулом Команський.

Володіє українською, російською, грецькою, турецькою, англійською та французькою мовами.